Handmade Art & Craft
Bine ai venit!

Ne bucuram ca ai decis sa te alaturi comunitatii noastre!
Daca ai ajuns pe acest forum inseamna ca apreciezi tot ceea ce inseamna handmade.
Prin conectare ai sansa sa ajungi la mult mai multe informatii decat in acest moment ca si vizitator!

Intra, cu siguranta aici iti vei face multi prieteni care au aceleasi hobby-uri ca si tine!

Echipa Accesoriimargele !
Handmade Art & Craft
Bine ai venit!

Ne bucuram ca ai decis sa te alaturi comunitatii noastre!
Daca ai ajuns pe acest forum inseamna ca apreciezi tot ceea ce inseamna handmade.
Prin conectare ai sansa sa ajungi la mult mai multe informatii decat in acest moment ca si vizitator!

Intra, cu siguranta aici iti vei face multi prieteni care au aceleasi hobby-uri ca si tine!

Echipa Accesoriimargele !
Handmade Art & Craft
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Handmade Art & Craft

Arta si inspiratie!
 
AcasaAcasa  Cristalele swarovski Empty  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Like/Tweet/+1
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Parteneri
Ultimele subiecte
» Targ handmade 22-23 noiembrie 2014 bucuresti
Cristalele swarovski EmptyMier Noi 12, 2014 2:38 pm Scris de Anaissewing

» Margele unicat din argila
Cristalele swarovski EmptySam Aug 09, 2014 11:37 pm Scris de Vizitator

» Bine ai venit !
Cristalele swarovski EmptySam Iul 26, 2014 8:53 am Scris de andra_ruxandra

» Targ handmade de vara 27-28iunie
Cristalele swarovski EmptyLun Iun 09, 2014 9:45 pm Scris de accesoriimargele

» Targ For The Love Of Fashion 17-18mai The Vintage Pub
Cristalele swarovski EmptyVin Apr 18, 2014 4:38 am Scris de Anaissewing

Subiectele cele mai vizionate
Adevarul despre handmade
Cum ne pregatim pentru targuri!
Ghid util infintare PFA.
Bijuteriile mele
Nume forum
Colier Handmade Closet
Arta de a decupa hartia
Programe de optimizare fotografii
Trandafiri din satin - handmade
Papusi handmade!
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 70, Sam Dec 21, 2019 3:27 am
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola

 

 Cristalele swarovski

In jos 
AutorMesaj
accesoriimargele
Admin
Admin
accesoriimargele


Mesaje : 141
Data de inscriere : 15/01/2014
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Cristalele swarovski Empty
MesajSubiect: Cristalele swarovski   Cristalele swarovski EmptyDum Ian 19, 2014 9:27 am


  • Pe piata romaneasca sunt multe margele care le imita ca forma si culori pe cele de la Swarovski, iar cele mai grosolane sunt cu siguranta cele din plastic. Mai gasesti de cumparat si margele din sticla tip Swarovski si daca nu te pricepi, chiar te poti pacali cu usurinta. De aceea e bine sa citesti care sunt criteriile prin care poti afla daca un cristal este sau nu Swarovski:



  • Cristalele Swarovski sunt perfect uniforme, acestea sunt prelucrate cu ajutorul utilajelor iar fiecare cristal este identic. O piesa falsa, realizata manual nu va avea taieturile atat de uniforme. Exista posibilitatea sa sesizezi diferente de marimi intrel ele.




  • Cristalele Swarovski sclipesc din toate unghiurile




  • Precizia de taiere a utilajelor care produc cristale Swarovski permite ca toate punctele de convergenta dintre fatetele unui cristal sa fie indreptate in sus. Mai mult decat atat, toate fatetele se intalnesc intr-un singur punct de convergenta. Fatetarea cristalelor Swarovski este similara cu cea a diamantelor. 

[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]


  • Cristalele Swarovski de tip AB (Aurora Boreala) au o suprafata lucioasa uniforma. Prin procesul de vacuum, prin care se realizeaza finisarea cristalelor de tip AB, rezulta margele fara neregularitati si in genereal, fara zgarieturi.




  • Cand privesti in interiorul cristalului nu vezi niciun fel de bule de aer, iar daca identifici vreuna inseamna ca ai de-a face cu o imitatie.




  • Datorita componentelor speciale, un cristal Swarovski va straluci mai puternic decat o imitatie atunci cand sunt puse unul langa altul.
Sus In jos
http://www.breslo.ro/Shop/accesoriimargele
 
Cristalele swarovski
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Handmade Art & Craft :: Materiale in handmade-
Mergi direct la: