Handmade Art & Craft
Bine ai venit!

Ne bucuram ca ai decis sa te alaturi comunitatii noastre!
Daca ai ajuns pe acest forum inseamna ca apreciezi tot ceea ce inseamna handmade.
Prin conectare ai sansa sa ajungi la mult mai multe informatii decat in acest moment ca si vizitator!

Intra, cu siguranta aici iti vei face multi prieteni care au aceleasi hobby-uri ca si tine!

Echipa Accesoriimargele !
Handmade Art & Craft
Bine ai venit!

Ne bucuram ca ai decis sa te alaturi comunitatii noastre!
Daca ai ajuns pe acest forum inseamna ca apreciezi tot ceea ce inseamna handmade.
Prin conectare ai sansa sa ajungi la mult mai multe informatii decat in acest moment ca si vizitator!

Intra, cu siguranta aici iti vei face multi prieteni care au aceleasi hobby-uri ca si tine!

Echipa Accesoriimargele !
Handmade Art & Craft
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Handmade Art & Craft

Arta si inspiratie!
 
AcasaAcasa  Cum iti faci un cont Paypal!? Empty  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Like/Tweet/+1
Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator
Parteneri
Ultimele subiecte
» Targ handmade 22-23 noiembrie 2014 bucuresti
Cum iti faci un cont Paypal!? EmptyMier Noi 12, 2014 2:38 pm Scris de Anaissewing

» Margele unicat din argila
Cum iti faci un cont Paypal!? EmptySam Aug 09, 2014 11:37 pm Scris de Vizitator

» Bine ai venit !
Cum iti faci un cont Paypal!? EmptySam Iul 26, 2014 8:53 am Scris de andra_ruxandra

» Targ handmade de vara 27-28iunie
Cum iti faci un cont Paypal!? EmptyLun Iun 09, 2014 9:45 pm Scris de accesoriimargele

» Targ For The Love Of Fashion 17-18mai The Vintage Pub
Cum iti faci un cont Paypal!? EmptyVin Apr 18, 2014 4:38 am Scris de Anaissewing

Subiectele cele mai vizionate
Adevarul despre handmade
Cum ne pregatim pentru targuri!
Ghid util infintare PFA.
Bijuteriile mele
Nume forum
Colier Handmade Closet
Arta de a decupa hartia
Programe de optimizare fotografii
Trandafiri din satin - handmade
Papusi handmade!
Cine este conectat?
În total sunt 5 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 5 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 70, Sam Dec 21, 2019 3:27 am
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola

 

 Cum iti faci un cont Paypal!?

In jos 
AutorMesaj
accesoriimargele
Admin
Admin
accesoriimargele


Mesaje : 141
Data de inscriere : 15/01/2014
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Cum iti faci un cont Paypal!? Empty
MesajSubiect: Cum iti faci un cont Paypal!?   Cum iti faci un cont Paypal!? EmptySam Ian 18, 2014 4:26 am

Ce este PayPal?


Serviciul oferit de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] functioneaza ca un cont bancar, singura diferenta este ca printr-un cont Paypal totul se realizeaza electronic, din fata calculatorului, prin intermediul unei conexiuni la Internet. Un utilizator Paypal isi poate alimenta contul Paypal cu o anumita valoare, pentru acest lucru folosindu-se de un card bancar compatibil cu platile online. Banii vor fi retrasi din contul cardului si mutati in cel electronic. Aceasta operatiune nu presupune nici o extrataxa, transferul banilor fiind in sine o plata online, bancile din intreaga lume avand comision 0. Folosirea platilor pe site-uri web din contul PayPal reduc la minimum posibilitatea fraudelor in defavoarea utilizatorului.

Ce pot face cu PayPal? 



  • sa platim cumparaturi online 
  • sa primiti bani in contul vostru paypal
  • trimiti bani 
  • ai un istoric al platilor si al banilor primiti

Ce avantaje am la folosirea Paypal-ului?



  • Siguranţă
  • Rapiditate
  • Număr foarte mare de comercianţi care acceptă plata prin Paypal 
  • Istoric al plăţilor online
  • Garanţia primirii mărfurilor – dacă vânzătorul este unul verificat de companie şi tu nu primeşti marfa, îţi poţi recupera banii. 

Cum imi fac un cont de PayPal?


Pasul 1: Intra pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pasul 2: Ai posibilitatea sa alegi intre cele doua metode  Metoda 1 sau Metoda 2


Pasul 3: Ai posibilitatea sa alegi intre doua conturi Personal si Business. Recomandam ca in cazul in care nu esti constituit juridic, sa alegi un cont personal. In cazul celui business trebuie sa oferi platformei Paypal actele firmei si alte dovezi ca tu esti proprietarul.

[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]
 
Pasul 4: Dupa ce ai selectat tipul de cont, introdu datele cerute in formular: Adresa de email, parola, nume, prenume, adresa, oras, cod postal si numarul de telefon. Daca ai selectat cont de tip business, selecteaza tipul afacerii pe care o detii, numele companiei si adresa, orasul, codul postal, adresa siteului si datele personale ale detinatorului afacerii. 
Utilizati o adresa de mail la care aveti acces in permanenta, aici veti primi toate notificarile legate de contul dvs.
Recomandam ca datele introduse sa fie valide, acest sistem verifica corectitudinea datelor. Riscuri nu cred ca exista daca oferiti informatii eronate, in schimb nu veti putea utiliza contul.

Pasul 5: Introdu codul de siguranta.

Pasul 6: Pentru a putea face tranzactii prin Paypal aveti nevoie de un card bancar compatibil cu platile online.
 Daca ai, introdu datele contului tau. Pe card trebuie sa ai minim 1 Euro in cont. Paypal va extrage aceasta suma pentru verificare, urmad sa returneze suma integrala in momentul in care vei intorduce codul primit pe extrasul de banca. 
*Codul de 4 cifre din extrasul de cont este insotit de "PayPal" sau "PP" (Exemplu: 1234PayPal sau PP1234).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


 Daca nu ai card, poti merge la contul tau utilizand linkul de sub formular, dar pana nu vei asocia un card, nu vei putea verifica contul. Asta inseamna ca nu vei fi un utilizator verificat (unii vanzatori online nu accepta decat plati prin PayPal de la utilizatorii verificati). 

Cum primesti banii? 


Pentru a primi bani de la un alt utilizator PayPal, trebuie doar sa ii dai utilizatorului adresa de mail pe care a fost inregistrat contul tau ( adresa pe care ai utilizat-o atunci cand te-ai inregistrat ). El iti va trimite suma pe care o vei primi in maxim 2 ore .

Cum trimiti bani?


Pentru a trimite bani catre un utilizator PayPal va trebui sa mergi la sectiunea Send Payment si sa introduci adresa de email a utilizatorului, suma si valuta. 

Cum scoti banii de pe PayPal? Cum ii transferi pe card?


Pentru a transfera banii de pe PayPal pe card, va trebui sa mergi la sub-sectiunea Withdraw din cadrul sectiunii My Account. Mai departe va trebui sa selectezi modalitatea de trimitere a banilor ( in cazul tarilor din afara US, selectati varianta a 2-a Withdraw funds to your card. Aceasta varianta te taxeaza intre 2 si 2.5 euro la fiecare tranzactie si dureaza intre 2 si 5 zile lucratoare). Dupa ce ai selectat metoda, selecteaza suma si contul in care vrei sa virezi banii si astepata. In cateva zile vei putea avea banii in mana. 
Speram ca informatiile sa fie pe intelesul tutror! Pentru alte detalii va invit sa vizionati si un tutorial preluat youtube


Articol realizat dupa:

*[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://www.breslo.ro/Shop/accesoriimargele
 
Cum iti faci un cont Paypal!?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Handmade Art & Craft :: Link-uri si sfaturi utile utile pentru handmade :: Paypal-
Mergi direct la: